Aktualitātes

Visas aktualitātes

“Latvijas balzams” paziņo neauditētos 9 mēnešu darbības rezultātus

Latvijas balzams

Baltijā vadošā alkoholisko dzērienu ražotāja AS “Latvijas balzams” (turpmāk tekstā – arī “Sabiedrība”) neauditētais neto apgrozījums 2021. gada pirmajos deviņos mēnešos sasniedza 53,0 miljonus eiro, kas ir par 12,1% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2020. gadā. Apgrozījuma pieaugums saistīts ar ekonomiskās situācijas uzlabošanos un nacionālo valdību ieviesto Covid-19 pandēmijas situācijas ierobežojumu atvieglošanu.

Pārskata perioda neauditētā AS “Latvijas balzams” neto peļņa ir 6,3 miljoni eiro, kas ir par 39,3% lielāka nekā attiecīgajā periodā 2020. gadā, un ko pozitīvi ietekmējis gan pasūtījumu apjoma pieaugums, gan Sabiedrības veiktie procesu efektivizācijas pasākumi, kā arī ieviestās izmaksu samazināšanas aktivitātes.

2021. gada pirmo deviņu mēnešu operatīvās darbības peļņa ir 5,4 miljoni eiro, kas ir lielāka nekā attiecīgais rādītājs 2020. gadā (3,1 miljons eiro). Operatīvās peļņas pret apgrozījumu rādītājs 2021. gada pārskata periodā ir 10,1% (2020: 6,6%).

AS “Latvijas balzams” ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī. Pārskata periodā Sabiedrība nodokļos valsts budžetā iemaksājusi 49,8 miljonus eiro, tajā skaitā akcīzes nodokli 39,3 miljonu eiro apmērā.

Plašāka informācija pieejama sadaļā “Finanšu pārskati“.

AS “Latvijas balzams”
Valdes priekšsēdētājs
Intars Geidāns