Aktualitātes

Visas aktualitātes

AS “Latvijas balzams” paziņo auditētos finanšu rezultātus par 2021. gadu

14

Baltijā vadošā alkoholisko dzērienu ražotāja AS “Latvijas balzams” (turpmāk tekstā – arī “Sabiedrība”) neto apgrozījums 2021. gadā sasniedza 78,1 miljonu eiro, kas ir par 13,8 % vairāk nekā 2020. gadā. Apgrozījuma pieaugums saistīts ar ekonomiskās situācijas uzlabošanos un nacionālo valdību ieviesto Covid-19 pandēmijas situācijas ierobežojumu atvieglošanu.

Pārskata perioda auditētā neto peļņa ir 8,7 miljoni eiro, kas ir par 6,4% mazāka nekā attiecīgajā periodā 2020. gadā, jo, lai gan neto apgrozījums pārskata gadā pieauga, neto peļņas samazinājumu ietekmēja saražotās produkcijas īpatsvara izmaiņas, t.i., lielāks trešo pušu zīmolu ražošanas īpatsvars, kā arī ar AS “Latvijas balzams” ražoto zīmolu veikto mārketinga aktivitāšu saistīto izmaksu pieaugums.

Līdzīgi kā apgrozījums, 2021. gadā arī ražošanas apjoms ir pieaudzis par 4,6%, salīdzinot ar 2020. gadu. Ražošanas apjoma pieaugums ir bijis mazāks nekā apgrozījuma pieaugums, ko ietekmējusi saražotās produkcijas sortimenta (sadalījumā – ekonomiskais segments un premiālais segments) īpatsvara atšķirības. Lielākie eksporta tirgi ir saglabājušies nemainīgi, lai arī pieaudzis Apvienotās Karalistes īpatsvars, kopš tur sekmīgi darbojas Grupas uzņēmums Amber Beverage UK.

2021. gadā AS “Latvijas balzams” turpināja attīstīt un izstrādāt jaunus produktus, šajā laikā ieviešot vairāk nekā 30 jaunus produktus. Kā zināmākie jāmin “Moskovskaya® Street” produktu sērija bundžās, “Cross Keys Gin®” kokteiļi bundžās, jauns alkoholiskais kokteilis “Black Balsam Spritz” bundžās, “Cosmopolitan Diva® Pina Colada”, “Hektors ar kaņepju” garšu, degvīns “Gradus”, kā arī karstais dzēriens “House of Riga Black Balsam Hot Drink”.

AS “Latvijas balzams” ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī. Pārskata periodā Sabiedrība nodokļos valsts budžetā iemaksājusi 75,8 miljonus eiro, tajā skaitā akcīzes nodokli 61,2 miljonu eiro apmērā.

Krievijas militārais iebrukums Ukrainā 2022. gada februārī ir izraisījis jaunus būtiskus izaicinājumus Sabiedrības darbībā: karadarbības rezultātā Sabiedrībai bija nepieciešams pārkārtot atsevišķu izejvielu un materiālu piegādes ķēdes procesus, pārveidot un uzlabot cenu noteikšanas mehānismus, ko pastiprināti ietekmēja vēl lielāks izejvielu cenu kāpums, kā arī aktīvi sekot līdzi un ievērot ieviesto sankciju režīma prasības. Sabiedrības vadība ir veikusi visu nepieciešamos soļus, lai spētu izpildīt sadarbības partneriem dotos solījumus, tomēr jāapzinās, ka turbulence pasaules ekonomikā, kā arī dzērienu ražošanas un patēriņa segmentos pašlaik ir neprognozējama.

Akciju sabiedrība “Latvijas balzams” ir vadošais alkoholisko dzērienu ražotājs Baltijā ar tradīcijām bagātu vēsturi kopš 1900. gada. Uzņēmumam pieder divas alkoholisko dzērienu ražotnes Rīgā – stipro alkoholisko dzērienu ražotne un dzirkstošo vīnu un vieglo alkoholisko dzērienu ražotne. “Latvijas balzams” ir viens no Latvijas vadošajiem eksportētājiem, kā arī uzņēmums ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā. Kopš 2015. gada uzņēmums ir daļa no “Amber Beverage Group”.

Plašāka informācija lasāma uzņēmuma mājaslapas sadaļā “Finanšu pārskati“.

AS “Latvijas balzams”
Valdes priekšsēdētājs
Intars Geidāns