Aktualitātes

Visas aktualitātes

Valdība atbalsta UIN nodokļa atlaidi AS “Latvijas balzams”

img 6090 1 f7bc6 1

Valdība atbalsta 4,1 miljonu EUR UIN nodokļa atlaidi AS “Latvijas balzams” sakarā ar 23 miljonu EUR investīciju projekta realizēšanu

Pēc vairāk nekā divu nedēļu izskatīšanas  šodien Ministru kabineta sēdē valdība atbalstīja Akciju sabiedrības (AS) “Latvijas balzams” uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaides piemērošanu saistībā ar lielu investīciju projektu. Investīciju projekta ietvaros AS “Latvijas Balzams” paplašinās un modernizēs vēsturisko “Latvijas balzama” ražošanas ēku un noliktavas. Projekts paredz izbūvēt jaunas ēkas, kā arī rekonstruēt esošās ēkas.

Vērtējot Latvijas valsts intereses, desmit gadu periodā tautsaimniecības galvenie ieguvumi no investīciju projekta īstenošanas būtu papildus eksporta apjoms (+158 miljoni EUR), nodokļu maksājumi (+ 6,4 miljoni EUR) un papildus iegādes no vietējiem komersantiem (vismaz +20 miljoni EUR, no kuriem 12.6M EUR būvniecības investīcijas). Jāuzsver, ka projekta īstenošana, vienlaikus ar būtisku produktivitātes kāpumu, nodrošinātu arī vairāk kā 500 esošo darba vietu saglabāšanu un salīdzinoši strauju darba samaksas pieaugumu.

Kopējās projekta summas 23 miljonu euro ieguldījuma rezultātā ilgtermiņā tiks paaugstināts uzņēmuma konkurētspējas un eksporta potenciāls, palielinot uzņēmuma ražošanas jaudu un modernizējot ražošanas procesu. Projekta īstenošanas rezultātā tiek prognozēts, ka 2023. gadā uzņēmuma eksporta produkcijas apjoms būs 72,5 milj. euro, kas būs par 30,4% vairāk nekā 2017. gadā, kad tiks uzsākta investīciju projektu realizācija.

“Šī gada maijā mēs iesniedzām visus nepieciešamos dokumentus un aprēķinus Ekonomikas ministrijā, lai lūgtu  piemērot mūsu plānotajiem ilgtermiņa ieguldījumiem UIN atlaidi atbilstoši Likumam „Par uzņēmumu ienākuma nodokli”. Mēs esam gandarīti, ka valdība ir novērtējusi investīciju nozīmi Latvijas tautsaimniecībā un tādējādi arī skaidri parādījusi savu atbalstu lielajiem Latvijas ražotājiem un eksportētājiem. Mēs pateicamies Ekonomikas ministrijai par konstruktīvo un profesionālo sadarbību projekta vērtēšanas laikā un pieņemto lēmumu, kas apliecina, ka minētais projekts atbilst “Likumā par uzņēmuma ienākuma nodokli” paredzētajam UIN nodokļa  atvieglojumam”, saka AS “Latvijas balzams” valdes priekšsēdētājs Intars Geidāns.

AS “Latvijas balzams” ir viens no lielākajiem darba devējiem un nodokļu maksātājiem valstī – katru gadu nodokļos uzņēmums valsts budžetā ieskaita ap 50 miljoniem eiro un projekta realizācijās gadījumā 10 gadu laikā nodokļos valsts saņemtu vēl 6,4 miljonus eiro. AS “Latvijas balzams” ir vadošais alkoholisko dzērienu ražotājs Baltijas valstīs, kas ražo vairāk nekā 100 dažādu zīmolu dzērienus. Mūsu produkcija tiek pārdota vairāk nekā 170 eksporta tirgos ar SPI Group starpniecību, kā arī vairāk nekā 42 tirgos AS “Latvijas balzams” tiešā eksporta ceļā.