Aktualitātes

Visas aktualitātes

“Rīgas Melnais Balzams” laiž klajā divas inovācijas

125926686 3437665616348245 4634794064919732633 o

Lai gan “Rīgas Melnais Balzams” pamatoti uzskatāms par pasaules senāko rūgto biteru zīmolu, tā pirmsākumiem sakņojoties tālajā 1752. gadā, tas pēdējo gadu laikā ir radījis vairākus inovatīvus produktus. Arī šogad leģendārā dzēriena cienītājiem tiek piedāvāti divi jauni produkti: “Rīgas Melnais Balzams” ar šokolādes un piparmētru garšu, kā arī divi “Black Balsam” kokteiļi mūsdienīgā formātā – skārdenēs.

“”Rīgas Melnais Balzams” kā zālīšu uzlējums pārstāv senāko dzērienu kategoriju, kāda vispār pasaulē pastāv. Jau vairākus gadus ir mainījies šī dzēriena patēriņa veids, no kāda mēriņa izbaudīšanas pie kafijas vai tīrā veidā līdz pat neskaitāmām kokteiļu variācijām mūsdienās,” stāsta “Rīgas Melnais Balzams” globālais zīmola direktors Māris Kalniņš.

“Ieklausoties mūsu patērētājos un sekojot līdzi globālajām dzērienu izstrādes tendencēm, esam radījuši balzamu ar maigu un atsvaidzinošu garšu, ko sniedz jaunās piena šokolādes un piparmētru notis. Tāpat esam samazinājuši dzēriena stiprumu līdz 30% līdzīgi kā populārajam upeņu un ķiršu balzamam. Šis “Rīgas Melnais Balzams” būs piemērots tiem zīmola cienītājiem, kam ir tīkamāka saldena garša, kā arī tas būs lielisks papildinājums klasiskajiem un arī karstajiem rudens un ziemas kokteiļiem,” norāda Māris Kalniņš.

Šajā pašā laikā zīmols uzsāk iecienīto “Black Balsam” kokteiļu pildīšanu 330 mililitru metāla skārdenēs. Tirgū būs pieejami jaunā iepakojuma kokteiļi ar upeņu un ķiršu garšu, pārtraucot šo kokteiļu pildīšanu stikla pudelēs. Šajā formātā kokteiļi būs parocīgāki un ērtāki lietošanai, kā arī dabai draudzīgāki. Tā kā katru gadu atkritumu poligonos nonāk ļoti daudz stikla, tas nespēj sadalīties pat miljons gadu laikā, Metāla skārdenes ir iespējams gan šķirot, kā arī vairāku gadu laikā tās bioloģiski sadalās.

Abus jaunos produktus, gan “Rīgas Melnais Balzams Chocolate & Mint” un “Black Balsam” kokteiļus ražo Baltijā vadošais alkoholisko dzērienu ražotājs “Latvijas balzams”, savukārt tirgū tie nonāk ar Nr.1 Latvijas dzērienu izplatītāja “Amber Distribution Latvia” palīdzību. Sākotnēji jaunie dzērieni būs pieejami “Latvijas balzams veikali” tīklā visā Latvijā un pakāpeniski – citās tirdzniecības veikalu ķēdēs.

“Rīgas Melnais Balzams” ir pieejams vairāk nekā 30 valstīs; 2018. gadā tika uzsākta zīmola izplatīšana arī Lielbritānijā un šogad arī ASV. Pieejamas dažādas dzēriena variācijas: “Rīgas Melnais Balzams Upeņu”, “Rīgas Melnais Balzams Ķiršu” un “Rīgas Melnais Balzams Espresso”. Šā gada maijā tika laists klajā līdz šim premiālākā dzēriena versija – “Rīgas Melnais Balzams XO”, kas ir papildināts ar izsmalcinātu franču brendiju. Zīmols ir ieguvis vairāk nekā 100 balvu starptautiskās sacensībās; 2020. gadā “Rīgas Melnais Balzams” atkārtoti atzīts par Baltijas unikālāko zīmolu.