Aktualitātes

Visas aktualitātes

Paziņoti “Latvijas balzams” pirmā pusgada darbības rezultāti 2021. gadā

Latvijas balzams finanšu rezultāti

Baltijā vadošā alkoholisko dzērienu ražotāja AS “Latvijas balzams” neauditētais neto apgrozījums 2021. gada pirmajos sešos mēnešos sasniedza 31,6 miljonus eiro, kas ir par 4,7% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2020. gadā. Apgrozījuma pieaugums saistīts ar ekonomiskās situācijas uzlabošanos un nacionālo valdību ieviesto Covid-19 pandēmijas situācijas ierobežojumu atvieglošanu.

Pārskata perioda neauditētā neto peļņa ir 3,1 miljons eiro, kas ir par 25,1% lielāka nekā attiecīgajā periodā 2020. gadā, un ko pozitīvi ietekmējis gan pasūtījuma apjomu pieaugums, gan Sabiedrības veiktie procesu efektivizācijas pasākumi, kā arī ieviestās izmaksu samazināšanas aktivitātes.

AS “Latvijas balzams” ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī. Pārskata periodā Sabiedrība nodokļos valsts budžetā iemaksājusi 31,9 miljonus eiro, tajā skaitā akcīzes nodokli 25,4 miljonu eiro apmērā.

Akciju sabiedrība “Latvijas balzams” ir vadošais alkoholisko dzērienu ražotājs Baltijā ar tradīcijām bagātu vēsturi kopš 1900. gada. Uzņēmumam pieder divas alkoholisko dzērienu ražotnes Rīgā – stipro alkoholisko dzērienu ražotne un dzirkstošo vīnu un vieglo alkoholisko dzērienu ražotne. AS “Latvijas balzams” ir viens no Latvijas vadošajiem eksportētājiem – tā produkcija pieejama 180 pasaules valstīs.

Plašāka informācija lasāma uzņēmuma mājaslapas sadaļā “Finanšu pārskati“.

AS “Latvijas balzams”
Valdes priekšsēdētājs
Intars Geidāns