Aktualitātes

Visas aktualitātes

“Latvijas balzams” pirmajā ceturksnī ziņo lielāku peļņu nekā pērn

Latvijas balzams finanšu rezultāti

Baltijā vadošā alkoholisko dzērienu ražotāja AS “Latvijas balzams” neauditētā neto peļņa 2021. gada pirmajos trīs mēnešos ir 1,1 miljons eiro, kas ir lielāka nekā attiecīgajā periodā 2020. gadā. Neauditētās neto peļņas pieaugumu pozitīvi ietekmējuši gan Sabiedrības veiktie procesu efektivizācijas pasākumi kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, gan ieviestās izmaksu samazināšanas aktivitātes, kā arī saņemtais valsts atbalsts pandēmijas seku mazināšanai.

AS “Latvijas balzams” neauditētais neto apgrozījums 2021. gada pirmajos trīs mēnešos sasniedza 13,3 miljonus eiro, kas ir par 16,3% mazāk nekā attiecīgajā periodā 2020. gadā, ko galvenokārt ietekmējusi Covid-19 pandēmijas situācija. Tā jūtami ietekmējusi AS “Latvijas balzams” darbību: joprojām pasūtījumi no Eiropas valstīm ar smagāko vīrusa izplatību ir mazāki nekā pirms pandēmijas; ir samazinājušies pasūtījumu apjomi no lielākā pasūtītāja – Stoli Group; klienti uztur zemus noliktavas atlikumus un pārceļ pasūtījumus uz vēlāku laiku; klienti kavē maksājumus vai lūdz atlikt maksājumu termiņus.

AS “Latvijas balzams” ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī. Pārskata periodā Sabiedrība nodokļos valsts budžetā iemaksājusi 11,96 miljonus eiro, tajā skaitā akcīzes nodokli 9,9 miljonu eiro apmērā.

2021. gadā AS “Latvijas balzams” turpinās palielināt ražošanas efektivitāti, liekot uzsvaru uz iepirkumu, plānošanas un infrastruktūras uzlabojumiem, lai nodrošinātu tās mērķi: piegādāt kvalitatīvu produkciju par konkurētspējīgu cenu.

Akciju sabiedrība “Latvijas balzams” ir vadošais alkoholisko dzērienu ražotājs Baltijā ar tradīcijām bagātu vēsturi kopš 1900. gada. Uzņēmumam pieder divas alkoholisko dzērienu ražotnes Rīgā – stipro alkoholisko dzērienu ražotne un dzirkstošo vīnu un vieglo alkoholisko dzērienu ražotne. “Latvijas balzams” ir viens no Latvijas vadošajiem eksportētājiem – tā produkcija pieejama 180 pasaules valstīs, kā arī uzņēmums ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā. Kopš 2015. gada uzņēmums ir daļa no “Amber Beverage Group”.

Plašāka informācija lasāma uzņēmuma mājaslapas sadaļā “Finanšu pārskati“.

AS “Latvijas balzams”
Valdes priekšsēdētājs
Intars Geidāns