Aktualitātes

Visas aktualitātes

“Latvijas balzams” paziņo neauditētos 9 mēnešu darbības rezultātus

LB Q4 finanses

Baltijā vadošā alkoholisko dzērienu ražotāja AS “Latvijas balzams” neauditētais neto apgrozījums 2020. gada pirmajos deviņos mēnešos sasniedza 47,3 miljonus eiro, kas ir par 10,6% mazāk nekā attiecīgajā periodā 2019. gadā, ko galvenokārt ietekmējusi Covid-19 pandēmijas situācija daudzās pasaules valstīs un nacionālo valdību ieviestie ierobežojumi.

Pārskata perioda AS “Latvijas balzams” neauditētā neto peļņa ir 4,5 miljoni eiro, kas ir par 20,6% mazāka nekā attiecīgajā periodā 2019. gadā, pārdošanas apjomu samazinājuma dēļ. 2020. gada 9 mēnešu perioda operatīvās darbības peļņa ir 3,1 miljoni eiro, kas ir mazāka nekā rādītājs attiecīgajā periodā 2019. gadā (4,2 miljoni eiro). Operatīvās peļņas pret apgrozījumu rādītājs 2020. gada 9 mēnešu periodā ir 6,6 % (2019: 7,9%).

Covid-19 pandēmija ir radījusi būtiskas izmaiņas AS “Latvijas balzams” ikdienas darbā:

  • ir būtiski samazinājušies pasūtījumi no Eiropas valstīm ar smagāko vīrusa izplatību un stingrākajiem ierobežojumiem: Spānija, Itālija, Lielbritānija u.c.;
  • ir samazinājušies pasūtījumu apjomi no AS “Latvijas balzams” lielākā pasūtītāja – Stoli Group;
  • vairāki klienti ir “iesaldējuši” vai atlikuši savus veiktos pasūtījumus;
  • klienti kavē maksājumus vai lūdz atlikt maksājumu termiņus.

AS “Latvijas balzams” ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī. Pārskata periodā Sabiedrība nodokļos valsts budžetā iemaksājusi 53,3 miljonus eiro, tajā skaitā akcīzes nodokli 42,7 miljona eiro apmērā.

Plašāka informācija pieejama sadaļā “Finanšu pārskati“.